Jsme držitelem certifikátu ISO 9001 ITI TÜV

Jsme členem sdružení pracovníků DDD ČR

Jsme členem evropské konfederace CEPA

Kousnutí od štěnice

Jak se pozná kousnutí štěnicí?

Diagnostikovat kousnutí štěnice je poměrně zdlouhavá a nejednoznačná záležitost. Jinak situaci vyhodnotíte v letním období, kdy je poměrně značný výskyt i jiného bodavého a sajícího hmyzu (komáří, ovádi apod.) a jinak budete posuzovat situaci v zimním období, kdy se prakticky létající hmyz nevyskytuje.

Vzhledem k tomu, že má štěnice různá vývojová stádia, je frekvence a intenzita sání různá. Při pokojové teplotě saje jednou za 5 až 10 dní. V mezidobí neopouštějí svůj úkryt. Při vyšších teplotách, je vývoj hmyzu rychlejší a tedy i frekvence sání je vyšší, obvykle za 3 až 6 dní. Při nižších teplotách pod 15°C přestávají být aktivní.

Při prvním poštípání většinou situaci neřešíte vůbec. Pokud jste však v místnosti neobjevili komára nebo podobný hmyz a za několik dní jste poštípaní znova, je třeba se zaměřit na způsob poštípání a prvotní a následné příznaky.

Pokud máte problém se štěnicemi, je potřeba zajistit jejich odbornou likvidaci. Pro objednání volejte tel.: + 420 777 165 121.

Prvotní příznaky kousnutí od štěnice

Štěnice domácí saje zpravidla v řadě nebo trojúhelníku po třech a více štípancích. To je způsobeno vyrušením štěnice během sání vaším pohybem, otáčením apod.

V první fázi vypadá štípanec jako růžové až červené kolečko velikosti cca 0,5 až 1 cm s tmavší tečkou po vpichu uprostřed kolečka. Nejčastěji jsou poštípané paže, záda a krk. Kousnutí od štěnice je u každého jiné a záleží na citlivosti a alergické reakci.

Následné příznaky pokousání

Nebylo jednoznačně prokázáno, že by štěnice byly přenašeči choroboplodných zárodků na člověka. Je však nutné počítat s různou alergickou reakci s ohledem na citlivost jedince, věk a momentální zdravotní stav.

Především hodně staří lidé mívají sníženou citlivost a minimální alergické reakce na kousnutí a často výskyt tohoto hmyzu v bytě vůbec neregistrují a přítomnost štěnice objeví až příbuzní nebo sociální pracovníci.

Bouřlivé alergické reakce mohou mít děti a batolata, kde může dojít k vytvoření velkých červených skvrn až plošných podlitin nebo vyrážky, které jsou doprovázeny silným svěděním, které trvá i několik dní a může se vracet.

Štípance zmizí v průběhu jednoho až dvou týdnů, ale pokud se v bytě štěnice vyskytují i nadále, budou se vyskytovat další nové štípance s vyšší intenzitou, protože se štěnice v bytě poměrně rychle množí.

Máte problém se štěnicemi? Neváhejte nás ihned kontaktovat!

Galerie

Štípance od štěnice na ruce

Štípance od štěnice na ruce

Kousnutí od štěnice

Kousnutí od štěnice

Štípance od štěnice na nohou

Štípance od štěnice na nohou

Centrální příjem zakázek

Mobil: 777 165 121
Mobil: 775 960 501
E-mail: info@ekosan.cz
E-mail: ekosan@seznam.cz

Pro spolehlivé a kvalitní vyřízení Vaší poptávky používejte prosím přednostně e-mail s uvedením Vašeho telefonu.

Dřevěné zahradní domky a chatky od Montplastu. Ať už si říkáte cokoli, autodoplňky jsou v každém autě. Dělí se na tři hlavní skupiny: dekorační, volitelné a nezbytné.