Jsme držitelem certifikátu ISO 9001 ITI TÜV

Jsme členem sdružení pracovníků DDD ČR

Jsme členem evropské konfederace CEPA

Druhy štěnic

Druhy štěnic, které se mohou vyskytovat v bytových objektech v České Republice

Štěnice ptačí ( Oeciacus hirundinis )

Jedná se o ektoparazita v hnízdech ptáků, především těch, které na zimu opouštějí naše území. Z opuštěných hnízd se štěnice vydávají za potravou a hladové pronikají do bytů, sají na nových hostitelích, především na lidech, ale i na domácích mazlíčcích. Tento druh štěnic je u nás poměrně rozšířený a jeho ataky bývají hromadné právě v období, kdy ptáci vyvedou mladé a hnízda opustí.

Štěnice holubí ( Cimex columbarius )

I tento druh je vázaný na ptáky, především na hnízdiště holubů, kterých není rozhodně ve městech málo. Zdržují se prakticky nepřetržitě v hnízdech a jejich okolí. Obvykle se nevyskytuje v bytech dlouhodobě a netvoří líhniště v postelových konstrukcí. Do bytů však může vnikat z půdy a problém s výskytem tohoto druhu bývá v souvislosti se výstavbou půdních bytů.

Štěnice netopýří ( Cimex pipistrelli )

Opět se jedná o druh, který se vyskytuje ve spojení s ptáky, konkrétně především s netopýry. V bytech se vyskytuje vzácně, ale je možné ho přenést na oděvu pokud se vyskytujete v místech, kde jsou kolonie netopýrů (týká se speleologů, horolezců apod.). Lze tyto štěnice pozorovat především ve vyšších patrech panelových domů v okolí okenních parapetů. V bytě se však trvale nezdržuje.

Štěnice domácí / postelová ( Cimex lectularius )

Štěnice domácí je nejpřizpůsobivější druh, který se v hojné míře vyskytuje v bytech. Nazývána též jako štěnice postelová. Je větší než předcházející druh, obvykle dorůstá 5,5-6 mm. Vyskytují se na obvyklých v konstrukcích postelí, sedacích souprav a jiných čalouněných sedacích a lehacích předmětů, ale i za rámy obrazů, za poličkami a obložením v sousedství lůžek a nejsou výjimky, kdy se štěnice objeví i v předsíních a koupelnách.

Galerie

Štěnice domácí postelová

Štěnice domácí postelová

Štěnice holubí

Štěnice holubí

Štěnice ptačí

Štěnice ptačí

Centrální příjem zakázek

Mobil: 777 165 121
Mobil: 775 960 501
E-mail: info@ekosan.cz
E-mail: ekosan@seznam.cz

Pro spolehlivé a kvalitní vyřízení Vaší poptávky používejte prosím přednostně e-mail s uvedením Vašeho telefonu.

Dřevěné zahradní domky a chatky od Montplastu. Ať už si říkáte cokoli, autodoplňky jsou v každém autě. Dělí se na tři hlavní skupiny: dekorační, volitelné a nezbytné.